امروز دوشنبه  ۲۷ آبان ۱۳۹۸
۱۳۹۷/۱۱/۲۹- ۱۷:۴۱ - مشاهده: ۱۱۲۱
تعداد بازدید:1121 دوشنبه 29 بهمن 1397 - 17:41
در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی

رهبر معظم انقلاب اسلامی :امریكا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشكر صمیمانه از حركت بزرگ و آگاهانه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، نظام جمهوری اسلامی را در بهترین موقعیت و جبهه استكبار و در رأس آن امریكا را در ضعیف ترین شرایط دانستند و گفتند: مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت های فراوان به منظور حل مشكلات كشور استفاده كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، ضمن تشكر صمیمانه از حركت بزرگ و آگاهانه ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، نظام جمهوری اسلامی را در بهترین موقعیت و جبهه استكبار و در رأس آن امریكا را در ضعیف ترین شرایط دانستند و گفتند: مردم به‌ویژه جوانان و همچنین مسئولان باید با وقت‌شناسی و اقدام بهنگام، از ظرفیت های فراوان به منظور حل مشكلات كشور استفاده كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای سخنان خود با اشاره به راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن امسال افزودند: من در بیانیه چند روز پیش از مردم ایران تشكر كردم اما آن تشكر خیلی كمتر و كوچكتر از حق ملت ایران است زیرا مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، كار بزرگی انجام دادند.
ایشان با اشاره به حضور پرحجم و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تأكید كردند: گزارشها و ارزیابی‌ها نشان می دهند، در اكثر شهرهای كشور حضور مردم نسبت به سالهای قبل، بیشتر و متراكم تر بوده است كه با همه وجود از مردم سپاسگزاری می‌كنم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگرچه دشمن در تبلیغات خود این حضور را كتمان و یا سعی در كوچك نمایی آن می كند، اما این واقعیت را می بینند و معنای این حضور عظیم مردمی را متوجه می‌شوند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه هر كشوری كه مردم آن اینگونه در میدان حضور داشته باشند، از كِید و آسیب دشمن مصون خواهد بود، گفتند: حضور گسترده مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در واقع یك حركت سیاسی، امنیتی، انقلابی، آگاهانه و پر معنا بود و مردم همان شعار اصلی یعنی «مرگ بر امریكا» را كه به معنای مرگ بر سلطه گری و توطئه گری و تجاوزگری و دست اندازی به حقوق ملتها است، سردادند.
ایشان افزودند: باید شكرگزار خداوند بود زیرا دلهای مردم به دست او است و در واقع خداوند متعال بود كه مردم را به خیابانها آورد.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به برخی افراد ضعیف و منفعل كه همواره ضعف های خود را به مردم نسبت می دهند و مدعی ضعیف شدن انقلاب هستند، خاطرنشان كردند: مردم همین‌هایی هستند كه در روز ۲۲ بهمن در خیابانها دیدید و خداوند این ملت را كه با بصیرت از هویت و كشور خود دفاع می كنند، مورد لطف قرار خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه به شهادت جمعی از پاسداران حافظ امنیت و مرزها اشاره و تأكید كردند: این شهادت ها باید ما را هوشیار و آگاه كند كه امنیت كشور به قیمت خون بهترین جوانان كشور به دست می آید و همه باید قدردان این جان‌فشانی‌ها باشیم.
رهبر انقلاب اسلامی امنیت كشور و امنیت مراسم هایی همچون راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن و عزت ملی كشور را مرهون جان‌فشانی حافظان امنیت در سپاه، ارتش و نیروی انتظامی دانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تجلیل از مردم شهیدپرور اصفهان و حضور پرشكوه و اعجاب آور آنان در تشییع شهدای حافظ امنیت، تأكید كردند: مردم اصفهان همواره جزو پیشگامان نهضت و انقلاب اسلامی‌بوده و هستند.
ایشان در ادامه سخنان خود، ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ و قیام مردم تبریز را یوم الله واقعی خواندند و با اشاره به پیشگامی و بصیرت و عملكرد انقلابی مردم تبریز و آذربایجان در حوادث مهم انقلاب گفتند: این قیام مردمی دو ویژگی مهم داشت، ۱- وقت شناسی و ۲- اقدام بهنگام.
رهبر انقلاب اسلامی‌با تأكید بر اینكه مردم آذربایجان باید در گام دوم انقلاب نیز همچون مراحل قبل پیشگام و پیشتاز باشند، افزودند: امروز نظام جمهوری اسلامی از لحاظ فرصت و موقعیت و از لحاظ زمان اقدام و حركت در بهترین شرایط قرار دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: امروز روز كار و حركت دولت، مسئولان،  ملت و بخصوص جوانان است كه باید ظرفیت های بلا استفاده فراوان و گسترده كشور را شناسایی و بهره برداری كنند.
ایشان استفاده از ظرفیت های كشور را نیازمند حركت آتش به اختیار جوانان دانستند و خاطرنشان كردند: گروههای جوانِ مؤمن و انقلابی باید هر كاری را كه امكان پذیر است در چارچوب قوانین و مصلحت كشور انجام دهند و معطل كسی نباید بمانند.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به موقعیت ضعیف دشمن یعنی جبهه استكبار و در رأس آن رژیم متجاوز امریكا، تأكید كردند: ما نمی خواهیم خود را به ساده لوحی بزنیم و از دشمن غافل شویم اما واقعیات نشانگر آن است كه دشمن به‌شدت گرفتار مسائل داخلی و خارجی است.
حضرت آیت الله خامنه ای «مشكلات اجتماعی»، «افسردگی و سرخوردگی جوانان»، «افزایش آمار قتل و جنایت»، «گسترش اعتیاد و مواد مخدر»، «درگیری میان سران آمریكا» و «بدهی‌های عجیب و غریب» را بخشهایی از گرفتاری‌های امریكا برشمردند و افزودند: همه این موارد مستند به آمارها و گزارشهای رسمی و داخلی امریكا است و به دلیل همین مشكلات و گرفتاری‌ها، دچار وضعیت كنونی در سوریه و عراق و افغانستان شده اند و به‌شدت نیز عصبانی هستند.
ایشان با اشاره به برگزاری ناموفق نشست ورشو گفتند: دولتمردان ضعیف العقل امریكا از برخی دولتهای همكار خود و دولتهای ضعیف و مرعوب برای نشست ورشو و تصمیم گیری ضد ایران دعوت كردند اما این نشست به هیچ نتیجه ای نرسید و همه اینها نشانه ضعف است و دشمن كه در حالت ضعف دچار عصبانیت می‌شود، شروع به جنجال و فحاشی می كند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: این جنجال ها كه از روی ضعف است، نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا كند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: آن روزی كه این انقلاب یك نهال ضعیف بود، همه دشمنان متحد شدند ولی نتوانستند كاری بكنند، بنابراین امروز كه آن نهال تبدیل به یك درخت تناور شده است، هیچ غلطی نمی توانند بكنند.
ایشان با یادآوری سخنان حضرت زینب سلام‌الله‌علیها در دربار یزید، گفتند: امروز هم ما به دشمن می‌گوییم، هر غلطی می توانی بكنی، بكن اما بدان كه هیچ غلطی نمی توانی بكنی.
رهبر انقلاب اسلامی، نشست شكست خورده ورشو و هم‌نشینی مقامات كشورهای به ظاهر مسلمان با رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانی با امریكا را موجب رفتن آبروی آنان دانستند و تأكید كردند: این افراد در میان ملت خود نیز هیچ آبرویی ندارند.
حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به نشاط چهل سالگی انقلاب اسلامی و آمادگی و قدرت لازم برای حركت رو به جلو خاطرنشان كردند: همه مشكلات كشور اعم از گرانی‌ها، كاهش ارزش ریال و مسائل تولید داخلی قابل حل است اما نیازمند، صبر، تدبیر، اتحاد و جدیت مسئولان در حركت است.
ایشان با تأكید مجدد بر ظرفیت‌های فراوان كشور و ضعف دشمن و لزوم استفاده از فرصتها، خطاب به جوانان گفتند: شما جوانان عزیز موتور پیشران حركت كشور هستید و باید خود را از لحاظ روحی، معنوی، اخلاقی، صمیمی، علمی و توانایی‌های مدیریتی و تشكیلاتی آماده كنید و مدیریت كشور را به دست بگیرید. البته از تجربه پیران نیز باید استفاده كنید.
رهبر انقلاب اسلامی آینده كشور را متعلق به جوانان دانستند و تأكید كردند: جوانان می توانند كشور را به قله برسانند و باید آمادگی خود را در عمل و همچنین با ثبات قدم نشان دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای یك توصیه هم به مسئولان كردند و گفتند: دشمن را درست بشناسید و مراقب باشید فریب او را نخورید، چه هنگامی كه مشت و دندان نشان می دهد و چه هنگامی كه لبخند می زند.
ایشان افزودند: بدانید، دلهای دشمنان بسیار بیشتر از حرفهایی كه بر زبان می آورند، مملو از بغض و كینه نسبت به اسلام و مسلمانان و جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین نباید خدعه دشمن را قبول كرد.
رهبر انقلاب اسلامی، رفتار و اقدامات غربی‌ها را به معنی واقعی كلمه خدعه آمیز خواندند و گفتند: تكلیف امریكاییها كه مشخص است زیرا شمشیر را از رو بسته اند اما باید مراقب اروپایی‌ها بود زیرا آنها نیز با خدعه عمل می كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه كنند اما باید بنشینند، فكر كنند و به گونه ای عمل كنند كه فریب آنها را نخورند و به امید آنكه حالا كاری بكنیم، خودشان و ملت را دچار مشكل نكنند.
ایشان خطاب به مسئولان گفتند: از دشمن وحشت هم نكنید و بدانید كه دست خدا بالای همه دست ها است و خداوند پشتیبان ملتی است كه دین او را یاری می كنند.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، تجلیل از شهدا و تكریم خانواده‌های شهدا را از كارهای خوب و اصلی برشمردند و تأكید كردند: باید نام و اعتبار و جایگاه شهدا و خانواده‌های آنان را روز به روز افزایش داد زیرا شهدا، شاخص های مسیرحركت انقلاب هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای با گرامیداشت یاد امام و شهدا، گفتند: به لطف خداوند، جوانهای عزیز روزی را خواهند دید كه همه آنچه را كه به دنبال آن هستیم، محقق و متجلی خواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما